Skamowall Board Bond

Instrukcja montażu SkamoWall

W skrócie montaż SkamoWall można opisać w sześciu krokach, co ułatwia pracę zarówno dla majsterkowiczów, jak i profesjonalnych rzemieślników.

W skrócie, montaż SkamoWall można opisać w sześciu krokach, co ułatwia pracę zarówno dla majsterkowiczów, jak i profesjonalnych rzemieślników.

Tutaj znajdziesz informacje, dotyczące środków bezpieczeństwa i zalecane narzędzia do montażu.

 1. Przygotuj ścianę
  Usuń wszelkie pozostałości tynku, farby i materiałów organicznych. W przypadku rozwoju pleśni należy oczyścić ścianę środkiem biobójczym. Użyj produktu Skamol Lime Mortar, w celu wyrównania ściany, tak aby nierówności nie przekraczały 10 mm.

 2. Przygotuj materiały
  Użyj ogólnodostępnych narzędzi, aby dopasować płyty SkamoWall Board na wymiar i przygotować pod instalacje (np.elektryczne i hydrauliczne). Zastosuj Skamol Primer na wewnętrzną stronę płyty, która będzie skierowana do ściany.

 3. Zamontuj płytę
  Nałóż zaprawę wapienną Skamol Lime Mortar na płytę SkamoWall Board i ścianę. Następnie zamontuj płyty na ścianie i dociśnij je do siebie.

 4. Nałóż tynk
  Na widoczną stronę płyty, która będzie tynkowana, nałóż preparat gruntujący Skamol Primer. Wybierz pomiędzy Skamol Lime Mortar lub Skamol Smooth Plaster. Użyj wybranego produktu to wypełnienia spoin.

 5. Zamontuj dodatkową ochronę
  W razie potrzeby możesz zamontować listwę narożnikową Skamol Corner i siatkę wzmacniającą Skamol Mesh w celu dodatkowego zabezpieczenia ściany.

 6. Prace wykończeniowe
  W razie potrzeby ścianę można pomalować.

 

Należy pamiętać, że wszelkie pozostałości materiałów po zakończonych pracach należy przekazać do lokalnego oddziału recyklingu.

Zaakceptuj marketingowe pliki cookie, aby obejrzeć ten film Kliknij tutaj, aby otworzyć moduł wyboru plików cookie.

Dowiedz się więcej o produktach SkamoWall

Szczegółowy opis montażu SkamoWall

1. Przygotuj ścianę

 1. Usuń wszelkie pozostałości tynku, farby i materiałów organicznych. W przypadku rozwoju pleśni należy oczyścić ścianę środkiem biobójczym.

 2. Upewnij się, że ściana jest prosta. W celu wyrównania powierzchni ściany można nałożyć kilka warstw zaprawy Skamol Lime Mortar o grubości 10 mm. Każda warstwa zaprawy musi stwardnieć przed nałożeniem nowej warstwy.

 3. Gdy ściana jest prosta użyj wody lub preparatu gruntującego Skamol Primer, aby upewnić się, że powierzchnia jest oczyszczona z kurzu.

2. Przygotuj materiały

 1. W razie potrzeby przytnij płytę SkamoWall Board/SkamoWall Bore/SkamoWall Wedge do odpowiedniego rozmiaru za pomocą standardowej piły ręcznej. Z łatwością przytnij płytę w celu dopasowania jej pod instalacje elektryczne.
  Narzędzia: Piła ręczna i nóż do tapet

 2. Nałóż gotowy do użycia grunt Skamol Primer na powierzchnię płyty SkamoWall Board po stronie skierowanej ku ścianie. Nie ma różnicy w funkcjonalności pomiędzy dwiema stronami płyty SkamoWall Board a więc nie ma znaczenia, która strona płyty jest skierowana w kierunku do pomieszczenia.
  Narzędzia: Wałek malarski

 3. Odczekaj ok. 30 minut, do całkowitego wyschnięcia Skamol Primer, a następnie rozpocznij montaż płyty. Wymieszaj i nałóż zaprawę Skamol Lime Mortar na ścianę. Zalecamy również nałożenie zaprawy wapiennej Skamol na powierzchnię płyty SkamoWall, która będzie zwrócona w stronę ściany.
  Narzędzia: Kielnia zębata (8 mm)

3. Montaż płyty

 1. Płytę SkamoWall Board należy umieścić ok.10 cm od pożądanego miejsca. Dociśnij SkamoWall Board w końcowej pozycji, wyrównując zaprawę Skamol Lime Mortar.
  Płyta SkamoWall Board musi być całkowicie przyklejona do ściany na całej powierzchni zaprawą Skamol Lime Mortar o grubości od 4 mm do 10 mm.

 2. Ważne jest, aby między płytą SkamoWall Board a podłogą pozostawić 5 mm szczelinę. Szczelinę można wypełnić nieorganicznym materiałem elastycznym, takim jak samoprzylepna pianka lub silikon.
  Narzędzia: Podkładki klinowe

 3. Użyj poziomicy, aby upewnić się, że płyty są wyrównane i wypoziomowane.
  Narzędzia: Poziomica

 4. W przypadku montażu naprzemiennych warstw płyty, połączenia należy ułożyć tak, aby zachodziły na siebie o co najmniej 5 cm.

 5. Po utwardzeniu, nadmiar kleju i powstałe nierówności można przeszlifować.

 6. SkamoWall Bore montuje się w taki sam sposób jak płytę SkamoWall Board. Ważne jest, aby między płytą a ramą okienną pozostawić szczelinę 5 mm. Szczelinę można wypełnić nieorganicznym materiałem elastycznym, takim jak samoprzylepna pianka lub silikon.

 7. SkamoWall Wedge montuje się w taki sam sposób jak płytę SkamoWall Board.

4. Zastosuj podkład i tynk

 1. Usuń kurz z powierzchni zamontowanej płyty SkamoWall Board.

 2. Nałóż preparat gruntujący Skamol Primer na powierzchnię zamontowanej płyty SkamoWall Board za pomocą wałka malarskiego lub innego podobnego narzędzia.
  Narzędzia: Wałek malarski

 3. Odczekaj ok. 30 minut do całkowitego wyschnięcia preparatu Skamol Primer.

 4. Wymieszaj masę i nałóż za pomocą kielni zębatej równomierną warstwę tynku na całą powierzchnię płyty SkamoWall Board/SkamoWall Bore/SkamoWall Wedge.
  Narzędzia: Kielnia zębata (8 mm)

 5. Wyrównaj i wygładź tynk. W razie potrzeby, utwardzony tynk można lekko przeszlifować, a następnie nałożyć nową warstwę na istniejący tynk. Czynność tę można powtarzać aż do uzyskania pożądanego efektu.

5. Montaż opcjonalnej ochrony 

 1. Nałóż warstwę tynku na powierzchnię płyty SkamoWall Board w miejscu, w którym ma być umieszczony narożnik Skamol Corner. Wybierz pomiędzy Skamol Lime Mortar lub Skamol Smooth Plaster.
  Narzędzia: Kielnia zębata (8 mm)

 2. Wciśnij Skamol Corner w mokry tynk. Wygładź nadmiar tynku.

 3. Po utwardzeniu tynku postępuj zgodnie z punktami 4.4 i 4.5.

 4. Nałóż cienką warstwę tynku na powierzchnię płyty SkamoWall Board w miejscu, w którym ma być układana siatka Skamol Mesh. Wybierz pomiędzy Skamol Lime Mortar lub Skamol Smooth Plaster.
  Narzędzia: Kielnia zębata (8 mm)

 5. Wciśnij siatkę Skamol Mesh w mokry tynk. Łączenie na zakładkę 10 cm. Wygładź nadmiar tynku.