Building Site

Referencje SkamoWall

Poniżej zebraliśmy rekomendacje i opinie doświadczonych specjalistów.

Bent Vallentin Pedersen, firma architektoniczna Vallentin Haugland A/S

Bent Vallentin Pedersen jest partnerem i szefem działu w firmie architektonicznej Vallentin Haugland A/S, posiada dogłębną wiedzę na temat SkamoWall - zarówno prywatnie, jak i zawodowo.

Bent mieszka w domu zabytkowym z lat 1930., dlatego nie można było go izolować od zewnątrz.

Dom ma solidne betonowe ściany i w związku ze zmiennością pór roku stwarzał wyzwanie w postaci zimna lub kondensacji wilgoci w piwnicy.

Montując SkamoWall, rozwiązałem problemy związane z niską temperaturą i kondensacją wilgoci, dzięki czemu dziś piwnica służy jako przestrzeń kreatywna dla całej rodziny.

 

Co jest istotnym, podczas rekomendacji wyboru produktu izolacyjnego przez firmę Vallentin Haugland A/S?

Ważne jest, aby wybrać produkt, który poradzi sobie z wyzwaniami związanymi z wilgocią i klimatem wewnętrznym, wyzwaniami stawianymi przez stare, wykonane z cegły lub betonu ściany. Należy także mieć pewność, że żadne problemy nie pogłębią się z powodu niewłaściwego doboru materiałów.

 

Jaki wpływ na oferowane przez Ciebie rozwiązania ma klimat wewnętrzny?

Klimat w pomieszczeniu jest głównym czynnikiem przy wyborze materiałów, dlatego zastosowanie materiałów, w których narażenie na wilgoć nie nasila problemu, a także odpowiednia wentylacja, są wysoko oceniane.

 

Co jest ważne dla architektów przy wyborze produktu krzemianowo-wapniowego, takiego jak SkamoWall, i kiedy ma to znaczenie?

Jakość, łatwość pracy z materiałem i zadowalający wynik końcowy są dla nas ważne. Polecamy ten produkt zarówno do użytku prywatnego, jak i dla wspólnot mieszkaniowych.

 

Co takiego potrafi SkamoWall, czego nie potrafią inne produkty z krzemianu-wapnia?

SkamoWall to wypróbowany i przetestowany system z pełnym rozwiązaniem produktowym dla kompletnego montażu, z dobrą instrukcją obsługi.

 

Co zapewnia SkamoWall, czego nie potrafią zapewnić inne rodzaje izolacji wewnętrznych?

SkamoWall zapewnia szybki i łatwy montaż, redukuje problemy z klimatem wewnętrznym w pomieszczeniu, takie jak pleśń, a także jest produktem, przystosowanym do bezpośredniego mocowania wkrętów.

 

Na co należy zwrócić uwagę w czasie pracy z produktami podczas montażu?

Na całym etapie projektowania brany jest pod uwagę sposób radzenia oraz obchodzenia się z produktem, dlatego produkt taki jak SkamoWall o naturalnej lekkości jest dobry. Wymiar płyt sprawia, że są one łatwe w obsłudze nawet wtedy, gdy mają być używane w mniejszych pomieszczeniach.

Torben Vind, Boll+

Torben Vind był kierownikiem projektu Garnisonshaven w firmie Boll+.

 

Dlaczego SkamoWall był preferowanym wyborem podczas renowacji Garnisonshaven?

Wybraliśmy system poprawiający klimat wewnętrzny pomieszczeń SkamoWall z płytami krzemianowo- wapniowymi, które usuwają wilgoć, zapobiegają tworzeniu się pleśni, eliminują mostki termiczne i znacznie podnoszą temperaturę powierzchni ścian. Jednocześnie system posiada unikalne właściwości wytrzymałościowe. Naszym wymogiem była możliwość zawieszenia grzejników bezpośrednio na panelach bez konieczności wkręcania ich w ścianę za panelami, co zwiększało ryzyko powstawania mostków cieplnych. Między innymi przetestowaliśmy, że płyta wytrzymuje ciężar ponad 15 kg na śrubę i ponad 100 kg na półce.

Garnisionshaven

Budynek zabytkowy w Kopenhadze, Dania

Ze względu na status budynku zabytkowego, wymagania dotyczące renowacji Garnisionshaven były bardzo wysokie. Z tego powodu system SkamoWall odgrywał kluczową rolę w wyborze materiału, a doskonała wytrzymałość na zrywanie była szczególnie ważna przy wyborze systemu.

Więcej informacji