Byg & Hyg

Dom prywatny w Aarhus, Dania

Lokalizacja: Aarhus, Dania
Rodzaj budynku: Dom prywatny
Projekt: Remont piwnicy
Zamontowany SkamoWall: 60m²
Rok: 2019

Byg & Hyg Byg & Hyg2 Byg & Hyg3 Byg & Hyg4 Byg & Hyg5 Byg & Hyg6 Byg & Hyg7 Byg & Hyg8 Byg & Hyg9

Nadja i Thomas, bygoghyg, ciesząca się popularnością para z programu telewizyjnego „ Vores Første Hus ” (Our First House), wykorzystali SkamoWall do remontu piwnicy, aby poprawić klimat w swoim domu.

Piwnica jest nieodzowną częścią każdego domu i często służy jako wszechstronna przestrzeń do przechowywania, rekreacji lub stanowi dodatkową przestrzeń. Jednakże w piwnicach mogą wystąpić problemy, takie jak wilgoć, nieodpowiednia izolacja i ograniczona cyrkulacja powietrza, co może mieć negatywny wpływ na ogólny klimat wewnętrzny. Doceniając ważność znaczenia zdrowego i komfortowego środowiska życia, Nadja i Thomas zwrócili się w kierunku SkamoWall jako rozwiązania tych problemów.

Głównym elementem systemu SkamoWall jest płyta krzemianowo-wapniowa SkamoWall Board, która zapobiega tworzeniu się pleśni i rozwiązuje problemy związane z wilgocią. Ta właściwość materiału, szczególnie spodobała się Nadji i Thomasowi, ponieważ chcieli uniknąć piwnicznego zapachu, który jest oznaką wilgoci i słabej wentylacji, a zamiast tego stworzyć suche i zdrowe środowisko w piwnicy.

Różnorodność systemu SkamoWall wykracza poza korzyści funkcjonalne. Do obróbki powierzchni dostępne są dwa rodzaje tynków, które umożliwiają dostosowanie wyglądu i estetyki piwnicy do własnych potrzeb. Dzięki temu Nadja i Thomas mogą spersonalizować remontowaną piwnicę i stworzyć przestrzeń, która odzwierciedla ich styl i gust.